Szanowni Państwo,

w imieniu Stowarzyszenia Młodzi Menedżerowie Medycyny oraz Polskiej Federacji Szpitali, jak również naszych Partnerów i Patronów mamy przyjemność zaprezentować Państwu I edycję raportu TOP DISRUPTORS IN HEALTHCARE. Raport stanowi wynik ponadpółrocznych prac zespołu ekspertów, którzy podjęli się trudnego zadania – próby zebrania i ustrukturyzowania wiedzy na temat różnych inicjatyw na rynku start-upów medycznych w Polsce.

Dziękujemy naszemu wspaniałemu zespołowi Młodych Menedżerów – Wojciech Sierocki, Piotr Najbuk, Anna Krawczyk, Urszula Szybowicz, Jan Niziński, Paulina Sobieraj, Agata Kruczyk-Gonciarz oraz Ligia Kornowska dzielnie pracowali aby zebrać informacje o 74 innowacyjnych, polskich start-upach medycznych. Uzyskaliśmy także 4 patronaty strony publicznej i ponad 30 innych patronatów i partnerstw. Ligia, Wojtek i Piotr aktywnie tworzyli podstawy Raportu oraz pozyskiwali Partnerów Raportu.

O tym, jak ważna i pożyteczna jest to praca, świadczy ogromne wsparcie udzielone twórcom raportu zarówno przez przedstawicieli strony publicznej, organizacji branżowych, dużych przedsiębiorców, jak i przedstawicieli samych start-upów, którzy licznie odpowiedzieli na naszą propozycję zaprezentowania się w raporcie. Raport jest inicjatywą realizowaną pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Agencji Badań Medycznych, Polskiego Funduszu Rozwoju oraz pod patronatem kilkunastu innych organizacji rządowych i pozarządowych.

Szczególne podziękowania kierujemy do partnerów komercyjnych będących czołowymi podmiotami wspierającymi środowisko innowacji w sektorze medycznym i współpracującymi ze start-upami, czyli do AstraZeneca Pharma Poland i PZU Zdrowie (partnerzy główni), oraz do Medicover Polska Sp. z o.o. (partner wspierający), a także do wszystkich start-upów, które nawiązały współpracę z naszym zespołem – bez Państwa ten raport by nie powstał.

Postęp naukowy i technologiczny naszej firmy nie byłby możliwy bez współpracy ze środowiskami akademickimi, organizacjami pożytku publicznego, stowarzyszeniami pacjentów, a także z innowacyjnymi start-upami medycznymi. Właśnie dlatego wsparliśmy inicjatywę stworzenia raportu i w dalszym ciągu będziemy wspierać polskie start-upy nie tylko w ekspansji na rynku polskim, lecz także za granicą.  – mówi Jarek Oleszczuk, Prezes Zarządu AstraZeneca Pharma Poland.

Wizją PZU Zdrowie jest wyznaczanie standardów opieki zdrowotnej. Chcemy, aby nasze usługi odpowiadały na potrzeby pacjentów, dlatego cały czas śledzimy innowacyjne rozwiązania. Z najbardziej zaawansowanymi start-upami prowadzimy pilotaże lub wdrażamy ich pomysły. Moją ambicją jest nawiązać współpracę z licznymi przedsiębiorstwami i wspólnie odmieniać rynek opieki zdrowotnej w Polsce – dopowiada Julita Czyżewska, Prezes Zarządu PZU Zdrowie.

Dziękujemy także firmom 360 Degrees oraz HTD za wsparcie w powstaniu Raportu.

W Raporcie znajdziemy opis 74 startupów medycznych, co wg Polskiego Funduszu Rozwoju stanowi 50% rynku zarejestrowanych start-upów zajmujących się tematyką medyczną. Możemy także zapoznać się ze statystykami na temat finansowania polskich start-upów medycznych, poziomu rozwoju czy ekspansji zagranicznej.

Mamy nadzieję, że raport pozwoli na zwiększenie wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach dostępnych na rynku i pomoże w nawiązaniu współpracy pomiędzy start-upami i podmiotami leczniczymi, a także między start-upami i inwestorami. Wersję ogólnodostępną Raportu można pobrać klikając na link poniżej.

Organizacje zainteresowane współpracą i/lub uzyskaniem rozszerzonej wersji Raportu, a także start-upy będące zainteresowane udziałem w II edycji raportu oraz udziałem w wydarzeniach związanych z Raportem, zapraszamy do kontaktu z Ligią Kornowska – Dyrektor Zarządzającą Polskiej Federacji Szpitali, pod nr tel: 690 875 075 lub adresem e-mail: ligia.kornowska@pfsz.org

RAPORT